Nielegalna uprawa konopi - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna uprawa konopi

Data publikacji 28.07.2016

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W związku ze sprawą zarzuty usłyszał 34-letni mieszkaniec Augustowa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony wtorek augustowscy policjanci, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli na teren jednej z posesji w gminie Augustów. Funkcjonariusze podejrzewali, że jej właściciel posiada nielegalną uprawę konopi. Ustalenia mundurowych okazały się słuszne. Podczas sprawdzania posesji funkcjonariusze odkryli specjalnie przygotowane pomieszczenie w budynku gospodarczym. Tam policjanci znaleźli w sumie 52 krzaki konopi, z których można było uzyskać blisko 1200 porcji dilerskich marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, w toku wykonywanych czynności, mundurowi zabezpieczyli około 2 kilogramów przygotowanego do suszenia ziela konopi oraz 100 gramów suszu roślinnego marihuany o łącznej wartości około 4 tysięcy złotych, a także sprzęt i środki do uprawy tych roślin. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali również 34-letniego mieszkańca Augustowa, który usłyszał już zarzuty nielegalnej uprawy konopi, do których się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl