Kolekcjoner niewybuchów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjoner niewybuchów

Data publikacji 02.10.2012

Mężczyzna podczas rozbrajania granatu pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej doprowadził do jego wybuchu. Eksplozja urwała mu dłoń. 63-latek trafił do szpitala. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Czyn ten zagrożony jest kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Wczoraj około godziny 14.30 dyżurny augustowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o ciężko rannym mężnie, który to zranił się w dłoń wykonując prace w gospodarstwie na posesji w miejscowości Netta. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wyszło na jaw, że mężczyzna rozbrajał granat pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej doprowadzając do wybuchu. Eksplozja urwała lewą dłoń 63-latka. Mężczyzna trafił do szpitala. Dodatkowo na terenie jego posesji funkcjonariusze znaleźli 48 sztuk amunicji karabinowej, dwie miny przeciwpiechotne a także dwa zapalniki artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z okresu wojennego. Cały niebezpieczny arsenał został zabezpieczony. Prowadzący w tej sprawie postępowanie policjanci z Augustowa wyjaśnią w jakich okolicznościach 63-latek zdobył groźne przedmioty. Za ich posiadanie bez wymaganego zezwolenia kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl