UWAGA na oszustów!!! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA na oszustów!!!

Data publikacji 20.09.2016

Wczoraj po na terenie Augustowa policjanci odnotowali próbę wyłudzenia pieniędzy. Tym razem sprawcy usiłowali dokonać przestępstwa na „funkcjonariusza CBŚ”.

Wczoraj do augustowskich mundurowych zgłosiła kobieta, która o mały włos nie padła ofiarą oszustów. Tym razem sprawcy próbowali wyłudzić pieniądze metodą na Policjanta CBŚ. Z relacji zgłaszającej wynika, że w pierwszej kolejności  84 - letnia kobieta otrzymała telefon od rzekomych pracowników Poczty Polskiej, którzy poprosili ją o podanie swoich danych osobowych, pod pretekstem rzekomej przesyłki, która od dłuższego czasu nie jest odbierana przez kobietę z poczty. Następny telefon był już od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza CBŚ. Rozmówca oświadczył, że prowadzą obserwację osoby, która próbuje wyłudzić pieniądze z jednego z banków w mieści. Fałszywy funkcjonariusz poprosił kobietę o wypłacenie swoich pieniędzy z banku i przekazanie ich, gdyż jak przekonywał pomogą one w zatrzymaniu oszustów. W celu uwiarygodnienia swojej rozmowy, mężczyzna poprosił kobietę, aby zweryfikowała jej treść, poprzez skontaktowanie się z dyżurnym Policji pod nr alarmowym 997. Z relacji zgłaszającej wynikało, że po wybraniu numeru alarmowego zgłaszała się osoba podająca się za dyżurnego Policji i potwierdzała całą sytuację. Tym razem jednak do wyłudzenia pieniędzy nie doszło.

Augustowscy policjanci apelują o rozwagę w podejmowaniu szybkich finansowych decyzji. Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania”  w tego typu sytuacjach jest jedyną szansą, byśmy nie stali się ofiarą oszustów. Dorośli, szczególnie osoby starsze, często o niej zapominają i zbyt łatwo ufają telefonującym osobom i tworzonym przez nie historiom. Pamiętajmy!!! Prawdziwy funkcjonariusz Policji nigdy nie będzie nas prosił o przekazanie jakiejkolwiek sumy pieniędzy.

 NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!!

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl