Śmiertelny wypadek pod Sztabinem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek pod Sztabinem

Data publikacji 16.10.2012

W tył stojącego w kolejce samochodów osobowego volvo uderzył ciężarowy man. Rozpędzona ciężarówka uderzyła w kolejną i doprowadziła do zderzenia z busem. W wyniku zdarzenia zginął 23 – letni kierowca osobówki. Jego dwoje pasażerów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń ciała. Augustowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Wczoraj kilka minut po godzinie 20.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 8, przed remontowanym mostem na rzece Biebrza, za miejscowością Sztabin. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadące w kierunku Białegostoku samochody zatrzymały się na czerwonym świetle, z uwagi na odbywający się wahadłowo ruch pojazdów. W pewnej chwili ciężarowy man z naczepą uderzył w tył stojącego na końcu kolejki osobowego volvo, którym podróżowało troje mieszkańców powiatu sejneńskiego. W wyniku zderzenia auto wbiło się pod naczepę stojącego przed nim ciężarowego volvo z naczepą. Następnie ciężarowy man uderzył jeszcze w tył naczepy stojącej przed osobówką ciężarówki. Siła uderzenia przepchnęła obydwa auta, w wyniku czego ciężarowe volvo uderzyło jeszcze w tył stojącego przed nią busa. W wyniku zdarzenia na miejscu zginął 23 - letni kierowca osobowego auta. Do szpitala trafili 21 – letnia pasażerka, która doznała złamania obojczyka i 23 – latek u którego stwierdzono ogólne potłuczenia ciała. Kierujący ciężarowym manem 38 – letni obywatel Białorusi doznał złamania nosa oraz urazu nogi. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań w związku z podejrzeniem spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca ciężarowego volvo i trzy osoby podróżujące busem nie doznały żadnych obrażeń ciała. W wyniku zdarzenia ruch na odcinku drogi krajowej nr 8 był zablokowany przez ponad 5 godzin. Augustowscy policjanci szczegółowo ustalają okoliczności tej drogowej tragedii.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl