Zachęcali do korzystania z mapy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zachęcali do korzystania z mapy

Data publikacji 21.10.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie informowali społeczeństwo o możliwościach i zasadach korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przy Miejskim Domu Kultury w Augustowie, augustowscy policjanci zorganizowali punkt informacyjny dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane mogły tam zapoznać się z funkcjonującym od początku lipca nowym narzędziem, a obecni na miejscu funkcjonariusze, oprócz wskazówek dotyczących posługiwania się „Mapą zagrożeń”, udzielali też porad w zakresie możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.

Mapa zagrożeń funkcjonuje na terenie całego kraju i ma służyć poprawie bezpieczeństwa obywateli. To innowatorskie narzędzie, które jest istotnym elementem zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Dotychczas na terenie powiatu augustowskiego za pośrednictwem mapy zostało zgłoszonych blisko 140 zagrożeń, z których prawie 20 znalazło potwierdzenie w rzeczywistości. Spośród ponad 20 kategorii najczęściej zgłaszane są zjawiska dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazami. Zachęcamy mieszkańców powiatu do informowania Policji  o swoich spostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - link