Odblaski? Biorę w Ciemno! - na terenie Miasta i Gminy Lipsk - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski? Biorę w Ciemno! - na terenie Miasta i Gminy Lipsk

W budynku Urzędu Miasta i Gminy Lipsk odbyło się spotkanie, w ramach działań profilaktycznych „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Dzisiaj w budynku Miasta i Gminy Lipsk odbyło się spotkanie dotyczące działań profilaktycznych pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!” W przedsięwzięciu udział wziął Burmistrz Miasta i Gminy Lipsk, dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku oraz Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie i Posterunku Policji w Lipsku. W trakcie spotkania poruszona została tematyka związana z bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym. Szczególnie teraz zapadający szybko zmierzch, opady atmosferyczne lub mgła powodują, że piesi stają się mniej widoczni, co w połączeniu z brakiem ostrożności może skutkować uczestnictwem w zdarzeniu drogowym. Założeniem podjętych działań profilaktycznych jest dotarcie do jak największej liczby osób, poruszających się pieszo po zapadnięciu zmierzchu. Obecna na spotkaniu Pani dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych przedstawiła propozycję przekazania części elementów odblaskowych uczniom, którzy z terenu gminy dojeżdżają do szkoły tzw. gimbusami. Na zakończenie spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Lipsk, uroczyście przekazał elementy odblaskowe Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Zakupione przez samorząd odblaski, zostaną rozdysponowane zgodnie z sugestiami ustanowionymi podczas spotkania oraz wśród osób napotkanych poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

Dodatkowo augustowscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmierzchu, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.  Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl