Policjanci na spotkaniu Koła Związku Niewidomych - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu Koła Związku Niewidomych

Data publikacji 29.10.2012

Augustowscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Augustowie. W czasie spotkania mundurowi omówili zagrożenia jakie mogą spotkać osoby niewidome oraz radzili w jaki sposób ich unikać.

Dzisiaj augustowscy policjanci zostali zaproszeni przez Zarząd Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Augustowie na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Na prośbę organizatorów mundurowi przedstawili członkom koła zagrożenia jakie w codziennym życiu mogą spotkać osoby niewidome oraz radzili w jaki sposób ich unikać. W swojej prelekcji funkcjonariusze przedstawili również sposób działania sprawców przestępstw podszywających się pod wnuczków oraz wyjaśnili na czym polega przestępstwo na tzw. „wnuczka”. W związku ze zbliżającymi się obchodami uroczystości kościelnej Wszystkich Świętych funkcjonariusze apelowali do zgromadzonych o wzmożoną czujność, oraz radzili jak postępować aby podczas odwiedzin grobów swoich najbliższych nie stać się ofiarą kradzieży kieszonkowych.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl