Działania Trzeźwy Poranek w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Trzeźwy Poranek w Augustowie

Data publikacji 01.12.2016

Dziś augustowscy policjanci przeprowadzili działania trzeźwy poranek oraz mierzyli prędkość z jaką poruszają się kierowcy pojazdów w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W wyniku działań jeden z kierowców stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Dziś rano na ulicach Słowackiego, Wypusty i Arnikowej w Augustowie, mundurowi z augustowskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą trzeźwy poranek. Miejsce przeprowadzenia działań poprzedzone było analizą zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, z których wynikało, że właśnie na jednej z wymienionych ulic dochodzi do przekroczeń dozwolonej prędkości. Przez ponad dwie godziny funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość blisko 130 kierowców oraz mierzyli prędkość poruszających się pojazdów. W trakcie dzisiejszych działań nie odnotowano wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, ale okazało się, że jeden z mieszkańców miasta zdecydował się wsiąść za kierownicę auta pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. 53 – letni mieszkaniec Augustowa stracił prawo jady. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.p