„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w powiecie augustowskim

Data publikacji 13.12.2016

Augustowscy policjanci biorą udział w kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W ramach trwającej od 10 grudnia kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” augustowscy policjanci rozpoczęli intensywne działania kontrolno-prewencyjne. Mundurowi podczas kontroli drogowych mundurowi zwracają szczególną uwagę na oświetlenie samochodów. W przypadku ujawnienia pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości policjanci zatrzymują dowody rejestracyjne pojazdów oraz kierują właścicieli aut na stacje diagnostyczne. Jednym z celów akcji jest propagowanie wśród uczestników ruchu drogowego zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd. Mundurowi zwracają przy tym uwagę, że za bezpieczeństwo na drogach odpowiedzialni są zarówno piesi, dla których noszenie odblasków, jest podstawowym elementem podnoszącym ich widoczność na drodze, a także kierowcy, którzy powinni zadbać o właściwy stan techniczny oraz prawidłowe oświetlenie swojego pojazdu.

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszelkie usterki oświetlenia mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi albo prowadzić do „oślepiania” innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo panujące zimą trudne warunki drogowe, pogorszenie widoczności związane z opadami atmosferycznymi i szybko zapadający zmrok są czynnikami determinującymi podwyższone ryzyko zaistnienia wypadku.

Dbając o oświetlenie swojego pojazdu, pamiętajmy, aby nie tylko wymieniać przepalone żarówki, ale i sprawdzić oraz ustawić reflektory. Do obowiązków użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł!.

Akcja będzie prowadzona do 21 grudnia 2016 r.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl