Zatrzymani sprawcy zniszczenia wiaty przystanku - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy zniszczenia wiaty przystanku

Data publikacji 26.11.2012

Dzięki czujności mieszkańców miasta, augustowscy policjanci zatrzymali sprawców zniszczenia mienia. Młodzi augustowianie przyznali się do zarzucanych czynów i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

W nocy z czwartku na piątek augustowscy policjanci zostali poinformowani o zniszczeniu wiaty przystanku autobusowego przy ulicy 29 - go Listopada w Augustowie. Z treści zgłoszenia wynikało, że sprawcy kopali w plastikowe elementy wiaty i po zniszczeniu ich oddalili się w kierunku pobliskiego osiedla. Po przybyciu na miejsce mundurowi zauważyli trzech chłopaków i dziewczynę odpowiadających podanemu rysopisowi. W trakcie ustaleń na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że osoby mogą mieć związek ze zdarzeniem. Cała czwórka trafiła do policyjnej izby zatrzymań w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Zatrzymani byli pod wyraźnym wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało w ich organizmach od 1 do ponad 1,6 promila alkoholu. Następnego dnia w trakcie prowadzonych czynności trzech osiemnastolatków usłyszało zarzuty uszkodzenia wiaty przystanku komunikacji miejskiej. Właściciel wartość strat oszacował na 1500 złotych. Mieszkańcy miasta przyznali się do zarzucanych czynów i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl