Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w powiecie augustowskim - podsumowanie

Data publikacji 22.12.2016

Zakończyła się kampania pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj zakończyła się trwająca od 10 grudnia kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. W czasie tych działań augustowscy policjanci baczniej przyglądali się oświetleniu samochodów oraz jednośladów. Spośród skontrolowanych blisko 600 pojazdów, ponad 50 posiadało braki, bądź nieprawidłowości w oświetleniu. W 20 przypadkach kontrole pojazdów zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Przedsięwzięcie polegało na propagowaniu wśród uczestników ruchu drogowego zasady „widzieć i być widocznym”. Podczas działań mundurowi zwracali uwagę, że za bezpieczeństwo na drogach odpowiedzialni są zarówno piesi, dla których noszenie odblasków, jest podstawowym elementem podnoszącym ich widoczność na drodze, a także kierowcy, którzy powinni zadbać o właściwy stan techniczny oraz prawidłowe oświetlenie swojego pojazdu. Mimo zakończonych działań funkcjonariusze w dalszym ciągu będą kontrolować stan techniczny oraz oświetlenie pojazdów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl