Nie bądź obojętny – zareaguj – nie pozwól zamarznąć - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny – zareaguj – nie pozwól zamarznąć

W najbliższych dniach temperatura powietrza ma spaść poniżej zera. Augustowscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby nie pozostawali obojętni wobec osób bezdomnych, niezaradnych życiowo, czy nadużywających alkoholu.

W okresie najbliższych dni temperatura powietrza ma spaść poniżej zera. Zdecydowanie, bedzie to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie te osoby są najbardziej narażone na bardzo niebezpieczne dla życia wychłodzenie organizmu. W trosce o te osoby augustowscy policjanci już od paźziernika prowadzą działania ukierunkowane na sprawdzanie i kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Policjanci kontrolują opuszczone budynki, ogródki działkowe, pomieszczenia piwniczne, klatki schodowe i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby będące w niebezpieczeństwie.

Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu augustowskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, prosimy o kontakt pod nr alarmowy 112.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl