Odpowie za kradzież konsoli - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież konsoli

Data publikacji 07.12.2012

Augustowscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży konsoli do gier oraz odzyskali skradzione mienie. 19 – letni mieszkaniec Augustowa odpowie przed sądem.

Wczoraj kilka minut po godzinie 17.00 augustowscy Policjanci zostali poinformowani o kradzieży konsoli do gier. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej w bloku mieszkalnym przy ulicy Tytoniowej w Augustowie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że nieznany sprawca wszedł do klatki, wyrwał z rąk przebywającego tam 10 - latka konsolę i uciekł. Podczas czynności na miejscu zdarzenia mundurowi wylegitymowali mężczyznę, który był widziany na osiedlu przed dokonaniem kradzieży. W trakcie rozmowy 19 – letni mieszkaniec Augustowa nie przyznawał się do popełnionego czynu. Mundurowi dowieźli go do jednostki Policji, gdzie po zbadaniu okazało się, że mężczyzna ma blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności w jednostce Policji chłopak przyznał się do kradzieży oraz wskazał policjantom miejsce ukrycia konsoli w pobliskim lesie. Policjanci przekazali odzyskane mienie właścicielowi. Dziś 19 – letni mieszkaniec usłyszał zarzuty kradzieży i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl