Augustowskie działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowskie działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Policjanci augustowskiej drogówki przeprowadzili kolejne już działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Adresatami przedsięwzięcia byli piesi , którzy w okresie zimy są grupą szczególnie narażoną na uczestnictwo w zdarzeniu drogowym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie prowadzili wczoraj działania pn.: "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Adresatami działań byli piesi, którzy niestety zapominają, że podobnie jak kierowcy pojazdów są uczestnikami ruchu drogowego i powinni stosować się do przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na pieszych bez elementów odblaskowych, poruszających  się poza terenem zabudowanym. Policjanci przypominali napotkanym o obowiązku używania odblasków, wręczali im opaski odblaskowe, a w pięciu przypadkach spotkanie z mundurowymi zakończyło się nałożeniem mandatów karnych. Termin działań nie został wybrany przypadkowo. Zimowa pora, to okres, w którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są grupą szczególnie narażoną na uczestnictwo w zdarzeniu drogowym. Warto wspomnieć, że w przypadku zderzenia z pojazdem pieszy jest 10 razy bardziej narażony na śmierć, niż chroniony karoserią auta kierowca. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl