Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 18.12.2012

W miniony weekend augustowscy policjanci udzielili pomocy czterem osobom narażonym na wychłodzenie organizmu. Dzięki anonimowym, telefonicznym zgłoszeniom osoby narażone na wychłodzenie organizmu zostały odwiezione do domu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie jak co roku realizują program „Nie bądźmy obojętni”. Mundurowi pomagają osobom wymagającym szczególnej opieki w najtrudniejszym dla nich okresie zimowym. Policjanci podczas codziennej służby sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Dzielnicowi wspólnie z pracownikami socjalnymi odwiedzają także osoby schorowane, niezaradne życiowo i zamieszkujące samotnie. W realizację programu włączają się także mieszkańcy powiatu augustowskiego, którzy informują Policję o osobach potrzebujących pomocy. Dzięki anonimowym, telefonicznym zgłoszeniom w miniony weekend augustowscy policjanci odwieźli cztery osoby do miejsca zamieszkania. Jeden z przypadków dotyczył nietrzeźwego mężczyzny, który w sobotnią noc, kilka minut po godzinie 3.00 siedział na przystanku autobusowym. Po ustaleniu tożsamości funkcjonariusze odwieźli go do domu. O sytuacji mundurowych powiadomił przechodzień, który nie przeszedł obojętnie.

Apelujemy do mieszkańców powiatu augustowskiego - NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI!!!

W przypadku zauważenia sytuacji z udziałem osób bezdomnych, lub niezaradnych życiowo zgłośmy taki fakt pod nr alarmowy 997, 112, lub 999.
Nie przechodźmy też obojętnie wobec osób nietrzeźwych, które leżą w śniegu. Takie osoby pozostawione bez opieki są narażone na zgon z powodu wychłodzenia organizmu.
Połączenie alarmowe jest bezpłatne, a może uratować ludzkie życie.