Działania Truck-Bus w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Truck-Bus w powiecie augustowskim

W miniony czwartek policjanci z augustowskiej drogówki prowadzili działania Truck-Bus. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów ciężarowych, przewożony ładunek i dokumenty związane z transportem osób i rzeczy. Podczas działań skontrolowano ponad 60 samochodów i nałożono 33 mandaty karne.

W miniony czwartek, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie po raz kolejny prowadzili działania pod nazwą Truck – Bus. Funkcjonariusze poddawali kontroli ciężarówki przemierzające drogi powiatu augustowskiego. W trakcie działań mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, przewożony ładunek, trzeźwość kierowców, a także wymagane w transporcie drogowym dokumenty uprawniające do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów oraz przewożenia ładunków.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 60 samochodów, z czego połowa, to samochody ciężarowe. 33 kontrole drogowe zakończyły się nałożeniem mandatów karnych i głównie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców ciężarówek. W trakcie działań funkcjonariusze nałożyli również 2 mandaty karne na pieszych, którzy poruszali się poza terenem zabudowanym po zmierzchu bez wymaganych elementów odblaskowych. Mając na względzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym działania będą cyklicznie powtarzane.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl