Spotkanie w ramach "Dzielnicowy Bliżej Nas" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w ramach "Dzielnicowy Bliżej Nas"

Dzielnicowy Rejonu Służbowego Płaska spotkał się z przedszkolakami oraz kadrą pedagogiczną. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie, a kadrze pedagogicznej przedstawił założenia dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu Dzielnicowy Rejonu Służbowego spotkał się z dziećmi z Punktu Przedszkolnego w Płaskiej oraz z kadrą pedagogiczną. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. W czasie wizyty z najmłodszymi funkcjonariusz przedstawiał wizerunek policjanta oraz mówił dzieciom w jaki sposób rozpoznać policjanta oraz z jaką sprawą można się do niego zwrócić. Dzielnicowy przypomniał też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i mówił o konieczności używania elementów odblaskowych. Obecny na spotkaniu przewodnik psa służbowego zaprezentował dzieciom pokaz tresury służbowego czworonoga oraz radził jak postępować w przypadku ataku groźnego psa. Kolejnym etapem wizyty w placówce było spotkanie z kadrą pedagogiczną. Dzielnicowy przekazał pedagogom główne założenia funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcał do korzystania z  tego nowego narzędzia.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl