Policjanci odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Augustowscy funkcjonariusze odwiedzili dziś dzieci z Przedszkola Beniamin w Augustowie. Podczas spotkania mundurowi prezentowali umundurowanie, wyposażenie oraz rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.

W ramach działań profilaktycznych augustowscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola Beniamin w Augustowie. W pierwszej części spotkania mundurowi prezentowali podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta oraz mówili najmłodszym w jaki sposób odróżnić funkcjonariusza Policji od innych przedstawicieli służb mundurowych. Policjanci przypomnieli dzieciom obowiązujące zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, radzili w jaki sposób postępować w przypadku ataku groźnego psa, bądź kontaktu z osobą obcą. Mundurowi tłumaczyli najmłodszym jak ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest używanie elementów odblaskowych. Policjanci przypominali o obowiązku noszenia ich poza terenem zabudowanym oraz zachęcali do używania odblasków w mieście.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl