Podwójna wpadka - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podwójna wpadka

Data publikacji 20.01.2011

Policjanci wydobyli z wody nieletniego pod którym załamał się lód. Okazało się, że niespełna 17 – latek jest poszukiwany.

Wczoraj po południu dzielnicowi patrolujący rejon niedaleko Aten w powiecie augustowskim zauważyli mężczyznę, który szedł po zamarzniętym jeziorze Blizno. Mundurowi mając na względzie bezpieczeństwo spacerowicza poprosili go aby zszedł na ląd. Ten na prośbę funkcjonariuszy zareagował ucieczką i skierował się w stronę przeciwległego brzegu. Po trwającym kilkadziesiąt metrów pościgu pod uciekinierem załamał się lód. Wówczas pościg zamienił się w akcję ratunkową. Mundurowi, którzy są dodatkowo ratownikami WOPR wydobyli z wody całkowicie przemoczonego mężczyznę. Zainteresowany niechętnie korzystał z pomocy policjantów. Okazało się bowiem, że niespełna 17 – letni mieszkaniec gminy Nowinka jest poszukiwany. Młodzieniec nie stawił się do ośrodka wychowawczego po przerwie świątecznej. Policjanci dowieźli nieletniego do jednostki policji skąd odebrali go wychowawcy.


*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl