Poszukiwany wpadł podczas policyjnej interwencji - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł podczas policyjnej interwencji

Data publikacji 05.04.2017

Augustowscy policjanci zatrzymali 32 – letniego obywatela Litwy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Decyzją Sądu Okręgowego w Suwałkach mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zostali wezwani do jednego z miejscowych sklepów na interwencję. Z treści zgłoszenia wynikało, że jeden z klientów niechcący rozbił butelkę drogiego alkoholu i nie chciał uiścić opłaty za wyrządzona szkodę. Podczas czynności legitymowania okazało się, że jest to 32 – letni obywatel Litwy, za którym został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. Z zapisów w policyjnych bazach informatycznych wynikało, że mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie napadu, z przedmiotem wyglądem przypominającym broń, na sklep jubilerski w Norwegii. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie decyzją Sądu Okręgowego tymczasowo aresztowany. W areszcie będzie oczekiwał na przekazanie go norweskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl