Nieletni sprawca fałszywego alarmu bombowego odpowie przed Sądem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni sprawca fałszywego alarmu bombowego odpowie przed Sądem

Data publikacji 21.04.2017

Augustowscy policjanci ustalili 15 – letniego sprawcę wywołania fałszywego alarmu bombowego w jednym ze sklepów w Augustowie. Nastolatek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W lutym bieżącego roku augustowscy policjanci otrzymali informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym ze sklepów w mieście. Ze zgłoszenia wynikało, że na numer stacjonarny sklepu, z zastrzeżonego numeru telefonu zadzwonił mężczyzna, który poinformował o tym, że w sklepie jest bomba, a następnie rozłączył się. Wstępne policyjne ustalenia podjęte na miejscu zdarzenia wskazywały, że w sklepie doszło do wywołania fałszywego alarmu bombowego. W wyniku podjętych czynności dochodzeniowo - śledczych, prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie, augustowscy kryminalni ustalili, że związek ze zdarzeniem ma 15 – letni mieszkaniec Augustowa. Nastolatek wczoraj został przesłuchany i przyznał się do fałszywego wywołania alarmu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl