Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 22.04.2017

Augustowscy policjanci oraz mundurowi w całym kraju rozpoczęli akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

W sobotę rozpoczęły się ogólnopolskie działania pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. W ramach działań augustowscy policjanci przypominali rowerzystom najważniejsze zasady i przepisy dotyczące poruszania się jednośladem po drogach oraz  zwracali uwagę, że ich bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nich samych. Podczas sobotnich działań policjanci prowadzili także wzmożone kontrole kierujących jednośladami oraz sprawdzali stan techniczny rowerów, trzeźwość kierujących oraz obowiązkowe wyposażenie.  Mundurowi większą uwagę zwracali także na kierowców samochodów oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego względem rowerzystów. Ponadto egzekwowali prawidłowe zachowanie na drodze od kierujących jednośladami względem kierowców samochodów.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo” ma też na celu promowanie roweru jako alternatywnego środka transportu, zwłaszcza w dobie walki ze smogiem, jak również praktycznego narzędzia do zachowania odpowiedniej sprawności fizycznej.

Zakończenie tego przedsięwzięcia w odsłonie dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów nastąpi 22 września br. podczas Międzynarodowego Dnia bez Samochodu. Do tego czasu policjanci  prowadzić będą szereg działań prewencyjno - kontrolnych, jak i profilaktycznych ukierunkowanych na wzrost bezpieczeństwa kierujących jednośladami.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl