Woda zabrała kobietę i jej dwie córki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Woda zabrała kobietę i jej dwie córki

Data publikacji 08.03.2011

W Kanale Bystrym w Augustowie znaleziono ciała 36-letniej kobiety i jej dwóch małych córek. Ich zaginięcie zgłosił rano policjantom ojciec dzieci, gdy okazało się że nie wróciły do domu z wieczornego spaceru.

Dzisiaj rano do augustowskiej komendy Policji zgłosił się 40-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy o zaginięciu 36-letniej żony oraz dwóch córek w wieku 4 i 7 lat. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że wczoraj około godziny 18 z córkami wyszła ona na spacer i nie wróciła na noc. Zaalarmowani policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Z wykorzystaniem psów służbowych patrolowali brzegi Kanału Bystrego, gdyż – jak wynikało z uzyskanych informacji - najprawdopodobniej w tym kierunku wyszła poprzedniego wieczora zaginiona wraz z dziećmi. Około godziny 10:00 w nurtach kanału przy brzegu mundurowi zauważyli ciało kobiety, a kilkaset metrów dalej ciało jednej z zaginionych dziewczynek. Kilkadziesiąt minut później w pobliżu ujścia kanału do Jeziora Sajno funkcjonariusze z łodzi zauważyli zwłoki drugiego dziecka. Identyfikacja potwierdziła, że są to zaginione osoby. 40-letnim ojcem dzieci zajął się policyjny psycholog.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie wyjaśniają szczegóły i okoliczności tej tragedii.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl