Rodzinny interes - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinny interes

Data publikacji 11.03.2011

Augustowscy policjanci ustalili nieletniego sprawcę włamania do kiosku oraz odzyskali część skradzionych przedmiotów. Okazało się, że w ukryciu łupu pomagał straszy brat, który wpadł na kradzieży paliwa.

Augustowscy policjanci ustalili nieletniego sprawcę włamania do kiosku oraz odzyskali część skradzionych przedmiotów. Okazało się, że w ukryciu „fantów” pomagał straszy brat, który wpadł na kradzieży paliwa. Na początku lutego augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z kiosków ruchu mieszczącego się na osiedlu Śródmieście. Mundurowi ustalili, że łupem sprawcy padły papierosy, słodycze i inny asortyment o łącznej wartości około 3000 złotych. Niecały miesiąc później mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży około 100 litrów oleju w innej części miasta. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawcą włamania do kiosku jest nieletni, który przyjechał do domu na przepustkę z ośrodka wychowawczego w Różanymstoku. Dalsze ustalenia śledczych doprowadziły ich do łupu ukrytego w lesie na terenie powiatu monieckiego. Okazało się, że w transporcie kradzionych przedmiotów nieletniemu pomagał brat, który może mieć związek z kradzieżą paliwa. Podczas czynności na miejscu ukrycia łupu, policjanci znaleźli część przedmiotów, które skradziono z kiosku. W tym samym lesie starszy brat schował sześć kanistrów z olejem napędowym. Bracia zostali przesłuchani i przyznali się do kradzieży. Młodszy za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Starszy usłyszał już zarzuty kradzieży paliwa oraz paserstwa polegającego na pomocy w ukryciu przedmiotów pochodzących z kradzieży.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl