Policjanci z wizytą w przedszkolu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 24.05.2017

Augustowscy funkcjonariusze odwiedzili dziś dzieci z Przedszkola nr 4 w Augustowie. Podczas spotkania mundurowi opowiadali o swoim zawodzie i rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie.

Dziś augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia dzieci z Przedszkola nr 4 w Augustowie. Podczas wizyty mundurowi zaprezentowali najmłodszym podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta, mówili jak go odróżnić od przedstawicieli innych służb mundurowych oraz opowiadali o swoim zawodzie.  Kolejną część spotkania mundurowi poświęcili tematyce związanej z bezpieczeństwem najmłodszych w ruchu drogowym. Przedszkolaki ćwiczyły również pozycję żółwia, którą stosuje się w razie ataku groźnego psa. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób postępować w przypadku kontaktu z osobą obcą oraz  w sytuacji zagubienia się w tłumie podczas np. imprezy masowej. Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem w trakcie zajęć. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania, dzieląc się posiadaną wiedzą.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl