Augustowscy na dniu ratownictwa medycznego w ACE - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy na dniu ratownictwa medycznego w ACE

Data publikacji 08.06.2017

Augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia organizatorów Dnia Ratownictwa Medycznego. Mundurowi rozmawiali ze zgromadzonymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o bezpieczeństwie nad wodą w ramach kampanii MSWiA „Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad wodą”.

W Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie wczoraj odbył się dzień ratownictwa medycznego. W przedsięwzięciu brali udział przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku oraz augustowscy policjanci. Podczas spotkania funkcjonariusze wygłosili prelekcję profilaktyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przedstawiali zgromadzonym główne przyczyny wypadków drogowych oraz apelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności zaś do kierujących o zachowanie rozsądku na drodze. Pieszym przypomniano obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. W związku z nadchodzącymi wakacjami, a także w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" mundurowi przedstawili uczestnikom dnia ratownictwa medycznego kwestie związane z bezpieczeństwem na obszarach wodnych. Kolejnym etapem spotkania było wystąpienie przedstawicieli zespołu ratownictwa medycznego. Przypomnieli oni uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również  instruowali ich pod kątem należytego powiadamiania służb ratunkowych chociażby w przypadku zaistnienia wypadku drogowego. Na koniec spotkania przeprowadzone zostały warsztaty praktyczne podczas których zgromadzeni ćwiczyli na fantomach wykonywanie czynności medycznych mających na celu podtrzymanie i przywrócenie podstawowych funkcji życiowych.      

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl