Rozpoczęły się działania „Bezpieczna Droga do Szkoły” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęły się działania „Bezpieczna Droga do Szkoły”

Data publikacji 05.09.2017

W ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, uczestniczyli w inauguracjach roku szkolnego. Przedsięwzięcie skierowane jest w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności.

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Z tej okazji mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wzięli udział w inauguracjach nowego roku szkolnego, w szkołach podstawowych na terenie miasta i powiatu. Dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się tematyką profilaktyki społecznej zachęcali rodziców i pedagogów wszystkich szkół do wspólnej pracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas” - przekazali informacje dotyczące możliwości kontaktu, w tym również poprzez aplikację „Moja komenda”. W tym dniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem uczniów zmierzających do szkół, na newralgicznych skrzyżowaniach oraz w rejonach szkół.

W ramach realizacji dalszych działań profilaktycznych, mundurowi będą spotykać się z uczniami szkół na terenie powiatu i będą omawiać podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi z augustowskiej drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w rejonach szkół oraz będą prowadzić kontrole stanu technicznego autobusów, którymi dzieci będą dowożone do szkół.

Działania realizowane w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych oraz miejsc, gdzie grupują się dzieci i młodzież.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!