Zatrzymani sprawcy włamań do mieszkań - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy włamań do mieszkań

Data publikacji 19.04.2011

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Litwy. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie kradzieży z włamaniem do trzech mieszkań w Białymstoku. Okoliczności tych zdarzeń szczegółowo wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

W miniony weekend jeden z augustowskich policjantów, w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, „kręcących” się bez wyraźnego celu pomiędzy blokami na osiedlu Śródmieście w Augustowie. Wygląd jednego z nich odpowiadał portretowi pamięciowemu poszukiwanego sprawcy kradzieży mieszkaniowych. Policjant skontaktował się telefonicznie z dyżurnym augustowskiej komendy i poprosił o wsparcie. Chwilę później na miejsce przyjechali kolejni funkcjonariusze, którzy zatrzymali obu mężczyzn. Byli to dwaj obywatele Litwy w wieku 27 i 28 lat. Podczas kontroli osobistej okazało się, że jeden z nich posiada przy sobie narzędzia i przyrządy mogące służyć do otwierania drzwi. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że właśnie tymi posługiwali się sprawcy na miejscu włamań do 3 mieszkań, które 4 kwietnia zgłoszone zostały białostockim policjantom. Wówczas łupem sprawców padła gotówka i biżuteria o łącznej wartości około 27 tys. zł. Obydwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem do 3 białostockich mieszkań. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białymstoku zadecydował o tymczasowym aresztowaniu ich na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Policjanci, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie ustalają czy zatrzymani mają związek z włamaniami do mieszkań zaistniałymi między innymi na terenie Augustowa.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl