Bezpieczna Droga do Szkoły - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Droga do Szkoły

Data publikacji 15.09.2017

Augustowscy policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Dzisiaj odwiedzili najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 4. Działania wpisują się w kalendarz ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”.

Augustowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Jednym z elementów tego przedsięwzięcia są spotkania profilaktyczne z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu. Dzisiaj policjanci spotkali się  z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie. Podczas spotkania prowadzący omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Szczególną uwagę poświęcono obowiązkowi używania elementów odblaskowych, poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.

Przekazane informacje i prowadzony program wpisują się w kalendarz ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.augustow.policja.gov.pl