Policjanci odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 19.09.2017

Augustowscy funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 2 w Augustowie. Podczas spotkania mundurowi opowiadali o swoim zawodzie, a także rozmawiali z przedszkolakami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Augustowscy policjanci odwiedzili dziś dzieci z Przedszkola nr 2 w Augustowie. Podczas wizyty mundurowi zaprezentowali najmłodszym podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta, mówili jak go odróżnić od przedstawicieli innych służb mundurowych oraz opowiadali o swoim zawodzie.  Kolejną część spotkania funkcjonariusze poświęcili tematyce związanej z bezpieczeństwem najmłodszych w ruchu drogowym. Tłumaczyli najmłodszym jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych oraz jazda samochodem w specjalnych fotelikach przystosowanych do przewozu dzieci. Spotkanie z dziećmi było elementem ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl