Pijany uciekał przed Policją - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany uciekał przed Policją

Data publikacji 03.05.2011

Augustowska majówka 19-letniego mieszkańca Wasilkowa zakończyła się dla niego utratą prawa jazdy na 4 lata, obowiązkiem wykonywania prac na cele społeczne przez okres roku i 4 tysiącami złotych grzywny. Mając blisko 3 promile alkoholu młodzieniec za kierownicą passata próbował uciec przed policjantami z Augustowa. Został zatrzymany.

Wieczorem 1 maja dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał sygnał o pijanym kierowcy passata. Z treści zgłoszenia wynikało, że auto jeździ po leśnych drogach w rejonie ośrodków wczasowych nad jeziorem Necko w Augustowie. Policjanci, którzy natychmiast ruszyli we wskazane miejsce zauważyli brązowego volkswagena. Mimo wyraźnych znaków nakazujących zatrzymanie pojazdu kierowca zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać w kierunku ulicy Konarskiego, a następnie Nadrzecznej. Jego śladem ruszył policyjny pościg. W tym czasie na ulicę Nadrzeczną przyjechał drugi patrol, który zablokował całą szerokość jezdni odcinając kierowcy volkswagena drogę ucieczki. Siedzący za kierownicą passata młody mężczyzna widząc, że nie ma dokąd uciekać zatrzymał się i na wstecznym biegu próbował jechać do tyłu. Jazdę zakończył uderzając tyłem w radiowóz, który zatrzymał się tuż za nim. Funkcjonariusze wydobyli zza kierownicy pijanego mężczyznę. Okazało się, że jest to 19–letni mieszkaniec Wasilkowa. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu. Podczas przeszukania mundurowi w jego kieszeni znaleźli torebkę foliową z zielonym suszem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że może to być marihuana. Mieszkaniec Wasilkowa został zatrzymany. Wczoraj po południu usłyszał zarzuty popełnienia sześciu wykroczeń, za które został ukarany grzywną w wysokości 4 tys. złotych. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości został skazany na karę 1 roku ograniczenia wolności polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne. 19–latek stracił także prawo jazdy na najbliższe 4 lata. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że znaleziony przy nim zielony susz to marihuana, dodatkowo usłyszy zarzut nielegalnego posiadania narkotyków.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl

Pliki do pobrania