Działania „Prędkość” na augustowskich drogach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość” na augustowskich drogach

Data publikacji 26.09.2017

Blisko 45 skontrolowanych kierowców, z których 35 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. To efekty działań „prędkość” przeprowadzonych przez augustowską drogówkę.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie brali udział w wojewódzkich działaniach „PRĘDKOŚĆ”. Przeprowadzona analiza wypadków drogowych zaistniałych na naszym terenie wskazuje, że zdecydowaną przyczyną większości zdarzeń jest właśnie nadmierna prędkość. Głównym celem wczorajszego przedsięwzięcia była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zminimalizowanie skutków zdarzeń, w tym ograniczenie ofiar śmiertelnych. Pracujący wczoraj funkcjonariusze nadzorowali ruch na głównych ciągach komunikacyjnych, w miejscach w których w minionym czasie dochodziło do zdarzeń drogowych. Podczas działań mundurowi skontrolowali blisko 45 pojazdów, z czego 35 kierowców ukarali mandatami karnymi w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Wśród ukaranych było 16 kierowców samochodów ciężarowych. W czasie działań na terenie powiatu augustowskiego nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.                 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl