UWAGA NA OSZUSTÓW!!! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA NA OSZUSTÓW!!!

Data publikacji 17.10.2017

Augustowscy policjanci odnotowali wczoraj próbę wyłudzenia pieniędzy. Tym razem sprawcy usiłowali dokonać przestępstwa podszywając się pod „funkcjonariusza CBŚ”

Wczoraj augustowscy mundurowi zostali powiadomieni o dwóch próbach wyłudzenia pieniędzy. Tym razem sprawcy próbowali wyłudzić pieniądze metodą na Policjanta CBŚ. Z relacji zgłaszającej wynika, że wytypowani rozmówcy odbierali połączenie telefoniczne od rzekomych pracowników poczty  którzy prosili o podanie swoich danych osobowych, pod pretekstem rzekomej przesyłki, która od dłuższego czasu nie jest odbierana. Podczas rozmowy dzwoniący wypytywali swoich rozmówców o szczegóły dotyczące posiadanych kont bankowych oraz zgromadzonych na nich oszczędności, po czym się rozłączali. Następnie, osoby odbierały kolejne połączenie. Tym razem dzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚ. Rozmówca oświadczył, że w mieście działa szajka wyłudzająca pieniądze od mieszkańców miasta. W celu uwiarygodnienia swojej rozmowy, mężczyzna poprosił swoich rozmówców, aby zweryfikowali treść rozmowy, poprzez skontaktowanie się z dyżurnym Policji pod nr alarmowym 997. Tym razem jednak w obydwu przypadkach osoby zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i do wyłudzenia pieniędzy nie doszło.

Augustowscy policjanci apelują o rozwagę w podejmowaniu szybkich finansowych decyzji. Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania”  w tego typu sytuacjach jest jedyną szansą, byśmy nie stali się ofiarą oszustów. Dorośli, szczególnie osoby starsze, często o niej zapominają i zbyt łatwo ufają telefonującym osobom i tworzonym przez nie historiom. Pamiętajmy!!! Prawdziwy funkcjonariusz Policji nigdy nie będzie nas prosił  o przekazanie jakiejkolwiek sumy pieniędzy.

 NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!!

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl