Działania „Twój Pies – Twoja odpowiedzialność” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Twój Pies – Twoja odpowiedzialność”

Data publikacji 26.10.2017

W ramach obchodów Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt, augustowscy policjanci uczestniczyli w wojewódzkich działaniach „Twój Pies – Twoja Odpowiedzialność”.

Dnia 25 października 2017 roku obchodziliśmy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Dzień ten stał się okazją do propagowania prawidłowych postaw w kontakcie ze zwierzętami domowymi oraz sprawowania właściwej opieki nad nimi. W ramach przedsięwzięcia, augustowscy funkcjonariusze nawiązali kontakt z przedstawicielami Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”, z którymi wspólnie kontrolowali warunki trzymania psów pod wytypowanymi wcześniej adresami. Mundurowi spotkali się także z wolontariuszami działającymi przy stowarzyszeniu i przedstawiali im aspekty prawne regulujące kwestie związane z ochroną zwierząt. W czasie działań, policjanci baczniej przyglądali się, osobom wyprowadzającym swoje czworonogi na spacer, czy stosują się do obowiązków używania smyczy, kagańca oraz czy sprzątają po swoich pupilach. Działania będą kontynuowane w przyszłości.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl