Odzyskane mienie i ustaleni sprawcy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane mienie i ustaleni sprawcy

Data publikacji 27.05.2011

Augustowscy policjanci odzyskali mienie skradzione z bazy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Suchej Rzeczce. Podejrzanymi są czterej nieletni w wieku od 11 do 14 lat.

W minioną środę wieczorem, augustowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do bazy Związku Harcerstwa Polskiego w miejscowości Sucha Rzeczka. Z treści zgłoszenia wynikało, że łupem sprawców padł sprzęt o łącznej wartości około 6000 złotych. Wśród skradzionych przedmiotów były między innymi kajaki, kamizelki ratunkowe, łódka, materace, radiostacje oraz namioty. W czwartek po południu funkcjonariusze pracujący nad sprawą dotarli do ukrytej w lesie części przedmiotów i tam zatrzymali dwóch chłopców, którzy wstępnie przyznali się do kradzieży. Chwilę później 11 i 14 latek wskazali miejsce ukrycia kolejnych rzeczy skradzionych wcześniej z bazy. Następnie policjanci ustalili, że w zdarzeniu brali udział jeszcze dwaj 11-latkowie. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania jednego z chłopców mundurowi znaleźli przedmioty pochodzące z wcześniejszego włamania do jednego z domków letniskowych. Funkcjonariusze ustalają teraz szczegółowe okoliczności tych zdarzeń. Młodzi ludzie za swoje postępowanie odpowiedzą przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl