Augustowscy policjanci w akcji "ZNICZ" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci w akcji "ZNICZ"

Data publikacji 01.11.2017

Augustowscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu obchodów Wszystkich Świętych. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo wiernych biorących udział w procesji oraz prowadzili działania profilaktyczne pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”

Augustowscy policjanci biorą udział w ogólnopolskiej akcji ZNICZ. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego nadzorują główne ciągi komunikacyjne, w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym, którzy odwiedzają groby swoich najbliższych. W rejonie cmentarzy, nad bezpieczeństwem czuwają policjanci w umundurowaniu służbowym oraz w ubiorze cywilnym. W tym szczególnym dniu, augustowscy funkcjonariusze brali także udział w zabezpieczeniu procesji, która przeszła ulicami miasta na augustowski cmentarz. Dodatkowo służbę dziś pełnią funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną, którzy informują o aktualnych utrudnieniach w ruchu oraz możliwościach zaparkowania pojazdu. Mundurowi wręczają materiały profilaktyczne z treściami dotyczącymi szerokorozumianego bezpieczeństwa oraz w ramach działań edukacyjno – profilaktycznych, pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, rozdają elementy odblaskowe i przypominają o obowiązku noszenia ich poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

Policja, Konferencja Episkopatu Polski oraz Polska Rada Ekumeniczna

apelują o włączenie się w akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

i noszenie odblasków. To naprawdę może uratować życie i zdrowie!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl