Pościg za skradzionym skuterem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za skradzionym skuterem

Data publikacji 02.11.2017

Augustowscy policjanci, w bezpośrednim pościgu zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, który uciekał skradzionym skuterem. Augustowianin odpowie przed sądem.

Wczoraj augustowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży skutera. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 11.00, na ulicy I Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca odjechał jednośladem w kierunku osiedla Lipowiec. Mundurowi, natychmiast przystąpili do sprawdzania przypuszczalnych miejsc i dróg, którymi mógł się poruszać sprawca. Po niespełna godzinie, zaangażowany do działań dzielnicowy zauważył jadącego skuterem młodego mężczyznę bez kasku. Kierowca jednośladu na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Mężczyzna kontynuował swoją jazdę, po mimo włączonych w radiowozie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wzywających do zatrzymania pojazdu. Po przejechaniu kilkuset metrów został zatrzymany. Okazało się, że jest to 19 – letni mieszkaniec miasta. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0,4 promila alkoholu. Augustowianin został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Skuter został zwrócony właścicielowi.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl