Policjanci w Szkole Podstawowej w Monkiniach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w Szkole Podstawowej w Monkiniach

Data publikacji 16.11.2017

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, augustowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Monkiniach. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie oraz w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom, czytali uczniom wiersze.

Augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia uczniów ze Szkoły Podstawowej w Monkiniach. W spotkaniu wziął udział dzielnicowy oraz funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką społeczną. W pierwszej kolejności w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” mundurowi przedstawili dzieciom dzielnicowego oraz tłumaczyli na czym polega jego praca, a kadrę pedagogiczną zachęcali do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kolejnym elementem spotkania był temat bezpieczeństwa. Mundurowi omówili podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw mogących wystąpić w życiu codziennym. Policjanci szczególną uwagę poświęcili obowiązkowi używania elementów odblaskowych, poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. Na zakończenie spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom, funkcjonariusze czytali uczniom wiersze.

Przekazane informacje i prowadzony program wpisują się w kalendarz ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.augustow.policja.gov.pl