Działania trzeźwy poranek w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania trzeźwy poranek w Augustowie

Data publikacji 16.11.2017

Dziś augustowscy policjanci przeprowadzili działania trzeźwy poranek. Mundurowi zatrzymali pięciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Dziś rano na terenie powiatu augustowskiego, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie przeprowadzili działania pod nazwą trzeźwy poranek. Przez ponad dwie godziny funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość prawie 290 kierowców. W trakcie dzisiejszych działań mundurowi zatrzymali pięciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39 – letni mieszkaniec gminy Nowinka, który dodatkowo w miejscowości Gatne przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili Prawo Jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminację nietrzeźwych kierujących, działania będą kontynuowane.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl