Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci realizują program 'Nie Bądźmy Obojętni" oraz informują o RSO

Data publikacji 24.11.2017

Okres jesienno-zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. W celu zapobieżenia nieszczęśliwym zdarzeniom z udziałem tej grupy osób augustowscy policjanci realizują działania „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI” oraz informują o RSO.

Wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego, augustowscy policjanci rozpoczęli działania pod nazwą "Nie bądźmy obojętni". Wzorem lat ubiegłych, funkcjonariusze nawiązali kontakt z ośrodkami pomocy społecznej na terenie powiatu, w celu uzyskania informacji o osobach potrzebujących pomocy. Kolejnym etapem działań były czynności rozpoznawcze prowadzone przez dzielnicowych na terenie swoich rejonów służbowych. Dzięki uzyskanym w wyniku wywiadów środowiskowych danych, mundurowi będą posiadali wiedzę o miejscach przebywania osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku, niezaradnych życiowo oraz nadużywających alkoholu. W czasie codziennych służb, w okresie zimowym, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej zera funkcjonariusze obejmą nadzorem miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Dzielnicowi w swoich rejonach służbowych wspólnie z pracownikami ośrodków pomocy społecznej składają również wizyty u osób w podeszłym wieku, a w razie potrzeby zachęcają do korzystania z funkcjonującej w mieście ogrzewalni oraz informują o innych formach pomocy, jakie oferują instytucje pomocowe.

Dodatkowo, w trakcie działań policjanci informują i zachęcają do korzystania z bezpłatnej aplikacji alarmowej, pod nazwą Regionalny System Ostrzegania (RSO). Dzięki której komunikaty o potencjalnych zagrożeniach i klęskach zywiołowych pojawiają sie na ekranach telewizorów w kanałach TVP, telegazecie oraz w specjalnej aplikacji na smartfony.

REJESTR PLACÓWEK UDZIELAJĄCYCH TYMCZASOWEGO SCHRONIENIA

Augustowscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał o miejscu przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, narażonych na wyziębienie organizmu może uratować ich życie. W przypadku zauważenia sytuacji, w której jest narażone ludzkie życie prosimy o pilny kontakt pod numer alarmowy 997 lub 112.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji