Odblaskowe spotkanie w Urzędzie Gminy Sztabin - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowe spotkanie w Urzędzie Gminy Sztabin

Data publikacji 14.12.2017

W budynku Urzędu Gminy Sztabin odbyło się spotkanie, podczas którego władze gminy przekazały odblaski policjantom. Elementy odblaskowe w najbliższym czasie trafią do uczniów szkół.

Dzisiaj, w budynku Gminy Sztabin odbyło się spotkanie władz gminy z funkcjonariuszami Policji. W trakcie spotkania, poruszona została tematyka związana z bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym. Szczególnie teraz zapadający szybko zmierzch, opady atmosferyczne, lub mgła powodują, że piesi stają się mniej widoczni, co w połączeniu z brakiem ostrożności może skutkować uczestnictwem w zdarzeniu drogowym. Podczas spotkania, wójt gminy Sztabin – Tadeusz Drągiewicz przekazał dzielnicowym obsługującym teren gminy elementy odblaskowe, które podczas spotkań profilaktycznych zostaną przekazane uczniom szkół na terenie gminy.

Augustowscy policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmierzchu, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.  Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl