PIESZY-BEZPIECZNY-WIDOCZNY! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PIESZY-BEZPIECZNY-WIDOCZNY!

Augustowscy brali udział w działaniach PIESZY-BEZPIECZNY -WIDOCZNY. Mundurowi przypominali, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym powinna, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

Augustowscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach PIESZY-BEZPIECZNY-WIDOCZNY. W trakcie przedsięwzięcia mundurowi sprawdzali, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych, poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. W przypadku braku elementów funkcjonariusze wyposażali pieszych w odblaski, a w uzasadniaonych przypadkach nakładali na nich mandaty karne.

Mundurowi przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl