AUGUSTOWSCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

AUGUSTOWSCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

Data publikacji 14.03.2018

Augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy metodą na „policjanta”. Sprawcom tego typu przestępstwa udało się oszukać mieszkankę miasta i nakłonić ją do przekazania swoich oszczędności. Funkcjonariusze apelują - nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu, a o sposobach działania przestępców informujmy naszych bliskich!

Wczoraj, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie odnotowali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na policjanta. W wyniku zdarzenia mieszkanka miasta straciła swoje oszczędności.  

Przypominamy, że prawdziwy funkcjonariusz Policji, nigdy nie będzie żądał od nas gotówki, ani nie będzie instruował w jaki sposób zarządzać swoim bankowym kontem.

Pamiętajmy również, że oszuści podczas prowadzonych rozmów telefonicznych grają na emocjach. Wykorzystują litość, strach, lęk – wszystko po to, aby zmanipulować potencjalną ofiarę, zdobyć informacje o posiadanych oszczędnościach  oraz doprowadzić do przekazania pieniędzy oszustom.

Bądźmy czujni. Zawsze sprawdzajmy usłyszane informacje u swoich bliskich, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy Policję.

Policjanci apelują też do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności całego życia.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl