Pobił za przekonania - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił za przekonania

Data publikacji 19.08.2011

Sygnały o zakłócaniu porządku i pobiciu 25-letniego turysty w jednym z augustowskich ośrodków wypoczynkowych zaalarmowały funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. W rezultacie mundurowi zatrzymali dwóch spośród odwiedzającej ten ośrodek kilkunastoosobowej grupy białostoczan. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Augustowa otrzymali sygnał o pobiciu 25-letniego mieszkańca Pabianic. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w minioną środę na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Augustowie.  Ze zgłoszenia wynikało, że wypoczywający tam turysta z województwa łódzkiego w trakcie przechadzki z przyjaciółką został zaczepiony przez młodego krótko ostrzyżonego mężczyznę, który razem z kilkunastoosobową grupą, zatrzymał się w tym ośrodku. Jak wynika z policyjnych ustaleń napastnik  najpierw zaczepiał  turystę pytając o jego przekonania a następnie go zaatakował. Po chwili przyłączył się do niego inny z członków grupy. Obaj wspólnie bili pokrzywdzonego, a następnie uciekli. Zaalarmowani policjanci do których dotarły sygnały o pobiciu i zakłócaniu porządku przez członków grupy natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Tam zatrzymali dwóch białostoczan w wieku 20 i 21 lat.  Okazało się, że obydwaj byli pijani, a część osób z grupy z którą tam przyjechali to dobrze znane Policji osoby powiązane ze środowiskiem białostockiej subkultury skinhead i pseudokibiców. Starszy z zatrzymanych – podejrzany o udział w pobiciu mieszkańca Pabianic usłyszał już zarzuty, przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Młodszy został dzisiaj przewieziony do Białegostoku i usłyszał zarzuty, bowiem z policyjnych ustaleń wynikało, że jest on jednym ze sprawców, którzy w pierwszej połowie lipca z niebezpiecznymi narzędziami dokonali pobicia i zniszczenia mienia w jednym z białostockich klubów rozrywkowych.

W obydwu sprawach w dalszym ciągu policjanci z Augustowa i Białegostoku prowadzą postępowania zmierzające do ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich sprawców.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl