Augustowskie działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowskie działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Data publikacji 29.03.2018

Wczoraj, policjanci augustowskiej drogówki brali udział w działaniach pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi sprawdzali, czy piesi i rowerzyści poruszają się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie brali udział w działaniach pn.: "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Adresatami przedsięwzięcia byli piesi oraz uczestnicy ruchu, poruszający się jednośladami. W celu zapewnienia bezpieczeństwa tej grupie uczestników ruchu, policjanci zwracali szczególną uwagę na tą grupę uczestników ruchu oraz nadzorowali przejścia dla pieszych na newralgicznych skrzyżowaniach w mieście. Mundurowi czuwali nad prawidłowością pokonywania przez nich przejść, prowadzili rozmowy profilaktyczne oraz zachęcali do używania elementów odblaskowych na niedoświetlonych drogach w mieście. Po zapadnięciu zmierzchu, funkcjonariusze objęli nadzorem drogi poza terenem zabudowanym, gdzie skupili się na pieszych, którzy  poruszają się niewłaściwą stroną drogi oraz na tym, są wyposażeni w elementy odblaskowe. Podczas wczorajszych działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszych. Warto wspomnieć, że w przypadku zderzenia z pojazdem, pieszy, bądź rowerzysta jest 10 razy bardziej narażony na śmierć, niż chroniony karoserią auta kierowca. Mając na względzie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl