XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 25.04.2018

W Bargłowie Kościelnym odbyły się powiatowe eliminacje „XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Augustowscy policjanci uczestniczyli w sędziowaniu i ocenianiu uczestników.

Dzisiaj, augustowscy policjanci pomagali w organizacji powiatowych eliminacji „XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Bargłowie Kościelnym. Do rywalizacji przystąpiło 5 trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych i tyle samo czteroosobowych zespołów z podstawówek. Uczniowie w pierwszej kolejności zmagali się z testem wiedzy przygotowanym przez policjantów. Następnie przystąpili do konkurencji praktycznej, podczas której musieli wykazać się precyzyjną jazdą rowerem przy pokonywaniu toru przeszkód oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaciętej walce, komisja składająca się z przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Policji, oraz opiekunów grup, wyłoniła zwycięzców. Wśród podstawówek liderem okazała się drużyna gospodarzy, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły w Białobrzegach, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie. Spośród gimnazjów najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły w Białobrzegach, drugie miejsce należało do uczniów z Nowinki, a trzecie do gospodarzy. Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Teraz będą reprezentować powiat augustowski na wojewódzkim szczeblu turnieju.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl