O bezpieczeństwie podczas egzaminu na kartę rowerową - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas egzaminu na kartę rowerową

Data publikacji 06.06.2018

Augustowscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Netcie Pierwszej. W trakcie zajęć mundurowi przypominali jak bezpiecznie spędzać czas podczas nadchodzących wakacji oraz nadzorowali część praktyczną egzaminu na kartę rowerową.

Funkcjonariusze augustowskiej Policji w ramach działań spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Netcie Pierwszej. Mundurowi w trakcie zajęć omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, przestrzegali przed zagrożeniami mogącymi wystąpić w czasie letniego wypoczynku oraz mówili w jaki sposób ich unikać. Policjanci apelowali o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą oraz korzystanie z kąpieli pod nadzorem opiekunów oraz w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych przez ratownika. Dodatkowo, funkcjonariusze wzięli udział w egzaminie praktycznym na kartę rowerową, podczas którego uczniowie mogli wykazać się znajomością przepisów z zakresu ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania, policjanci wygłosili prelekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, apelowali o bezpieczną jazdę rowerem oraz przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych, przez pieszego podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl