Zgloś autokar do kontroli - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zgloś autokar do kontroli

Data publikacji 27.06.2018

Augustowscy policjanci rozpoczęli wzmożone działania kontrolne na rzecz bezpiecznego wypoczynku. Jednym z nich jest kontrola autokarów wycieczkowych oraz ich kierowców. Wszystko po to, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Augustowscy policjanci przypominają o możliwości zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie oraz telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 87 564 10 12 - ( dyżurny jednostki, całodobowo), lub 87 564 10 55 - ( sekretariat WRD od poniedziałku, do piątku w godz. 7.30-15.30). Wyznaczonym miejscem kontroli autokarów jest parking przy KPP w Augustowie od strony ulicy Sucharskiego, w godzinach ustalonych telefonicznie. Zgłoszenia kontroli należy dokonać najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Augustowscy policjanci radzą:

Przed wyjazdem autokarem na wakacje należy sprawdzić, kto i gdzie organizuje wyjazd i miejsce pobytu. Należy również ustalić, czy wychowawcy i opiekunowie mają odpowiednie kwalifikacje, jaki jest program pobytu oraz czy jest on zgodny z oczekiwaniami naszymi i dziecka. Wszelkie informacje dotyczące letniego wypoczynku powinny znaleźć się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://wypoczynek.men.gov.pl/.

Każdy rodzic może także wstępnie zweryfikować autobus szkolny/wycieczkowy, sprawdzając podstawowe informacje o danym pojeździe na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu.

Dzięki bezpłatnej usłudze MSW Bezpieczny Autobus sprawdzimy m.in. czy autobus:

• ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

• posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

• dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,

• komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie, jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Wypoczywaj bezpiecznie!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl