Rodzice, alkohol i dziecko - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzice, alkohol i dziecko

Data publikacji 31.10.2011

Ojciec miał ponad 2,6 promila, a matka nie była w stanie poddać się badaniu alkomatem. W takim stanie rodzice opiekowali się 10-miesięcznym dzieckiem. Trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj kilka minut po godzinie 17.00 augustowscy policjanci zostali poinformowani o nietrzeźwych rodzicach opiekujących się niemowlakiem. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres w gminie Lipsk. Tam zastali śpiącą w domu matkę dziecka. Jednak małej dziewczynki, ani jej ojca w mieszkaniu nie było. Kobieta, z którą ciężko było się porozumieć, nie potrafiła powiedzieć, gdzie jest jej mąż i dziecko. Policjanci po sprawdzeniu domu zaczęli szukać w budynkach gospodarczych. Po chwili w stodole znaleźli leżącego na posadzce 35-latka, który trzymał zawiniętą w brudny koc 10-meisięczną dziewczynkę. Funkcjonariusze przekazali niemowlaka siostrze mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że ojciec był pijany. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 24-letnia matka nie była w stanie poddać się badaniu, w związku z czym pobrano jej krew do analizy. Rodzice trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, odpowiedzą za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej córeczki.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl