Kłusownik zatrzymany - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownik zatrzymany

Data publikacji 31.10.2011

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali 18 – latka, który skłusował 103 kg ryb, wartości ponad 4600 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty do których się przyznał.

W nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Przewięź augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali do kontroli drogowej forda. Mundurowi podejrzewali, że siedzący za kierownicą 18 – latek może mieć związek z nielegalnym połowem ryb na jeziorze Studzieniczne. Na złożonych tylnych siedzeniach auta leżał duży plastikowy pojemnik. Jak się okazało mężczyzna jechał samochodem po ryby, które wcześniej skłusował za pomocą przetwornicy elektrycznej i podbieraka. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli pozostawiony na brzegu sprzęt służący do kłusownictwa oraz 103 kg ryb, które przekazano dzierżawcy jeziora. Mężczyzna oszacował wartość skłusowanych ryb na ponad 4600 złotych. 18-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego odłowu ryb, do którego się przyznał.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl